V té chvíli vyběhl na balkon a začal se svlékat. Pak se před zraky školáků pustil do masturbování. Se slastným výrazem v obličeji se poté kochal pohledem na vyděšenou omladinu. O jeho počínání se zanedlouho prostřednictvím tísňové linky 156 dozvěděla městská policie. Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší hlídku, která exhibicionistu zadržela. Muže vzápětí předala přivolaným příslušníkům státní policie. Nemravovi hrozí obvinění z trestného činu výtržnictví. Ve vězení by mohl strávit až rok.

Podle Adriány Chylové z ostravské městské policie lze na exhibicionisty narazit při procházkách parkem, v odlehlých uličkách, ale i přímo na veřejnosti. „Jde o lidi, kteří mají potřebu ukazovat se při těch nejintimnějších situacích. Nejčastějšími oběťmi se stávají děti a ženy, které se ve většině případů nemohou bránit a nevědí, jak se zachovat,“ uvedla Adriána Chylová s tím, že takovýto zážitek je velmi stresující a traumatizující.

„Nejlepším řešením je takového člověka zbytečně neprovokovat, místo co nejrychleji opustit a zavolat městskou nebo státní policii. Je nezbytné si také uvědomit, že nevíme, jak bude exhibicionista reagovat, jestli nám chce ublížit, nebo jen ukojit svou potřebu,“ doplnila Chylová.

Pro odhalení zvrhlíků je nezbytné, aby lidé ochráncům zákona podali co nejdetailnější popis pachatele. „Tím se výrazně zvyšuje šance na jeho dopadení,“ vysvětlila Chylová.

Ostravským strážníkům a policistům pomáhá i monitorovací kamerový systém. „Očka“ již zachytila řadu exhibicionistů, kteří například v centru Ostravy obtěžovali ženy.