V jednom případě se jednalo o muže, který při sjíždění kopce ve Lhotce u Litultovic nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu silnice a přepadl přes řídítka na zem. „Vozidlem rychlé lékařské pomoci byl s lehkým zraněním převezen na opavskou chirurgii,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu.

Přibližně dvě hodiny poté jela ve směru k Brance u Opavy opilá cyklistka. „Při jízdě z kopce a následné jízdě přes železniční přejezd nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a havarovala,“ pokračuje Černohorský. Také ona skončila podle jeho slov na chirurgické ambulanci Slezské nemocnice. Ve chvíli, kdy policisté podrobili ženu dechové zkoušce, byli překvapeni. Žena totiž nadýchala 3,41 promile. „Byla vyzvána k odběru krve a moči, čemuž se dobrovolně podrobila při ošetření na chirurgické ambulanci. Po ošetření byla cyklistka propuštěna do domácího ošetření,“ pokračoval Černohorský.

Cyklistů se tedy podle jeho slov týká jak odběr krve, tak dechová zkouška. „Případy pak přecházejí na odbor dopravy příslušného městského či obecního úřadu, kde mohou být cyklistovi odebrány body,“ dodal mluvčí.