Krvavé drama se odehrálo v únoru letošního roku v Ostravě-Radvanicích. Vítovcová v žárlivé hádce popadla kuchyňský nůž a svého stejně starého manžela bodla do hrudi. Čepel dlouhá dvanáct centimetrů zasáhla přímo srdce. Muž i přes veškerou snahu záchranářů vážným zraněním podlehl.

Tragické události předcházel incident, při kterém důchodkyně svému choti vyčetla údajný poměr s její nejlepší kamarádkou. Během rozepře jí manžel dal facku. Vítovcová se poté chopila nože…

„Řekl, že jsem stará vyskákaná koza – a ať zdechnu. Prohlásil také, že se k ní odstěhuje. To už jsme po sobě začali řvát. Zvedla jsem se a šla pryč, on mě ale chytil a praštil do obličeje takovou silou, až jsem spadla na zem. Bylo to poprvé, co mě kdy uhodil,“ prohlásila Vítovcová s tím, že na další děj si moc nepamatuje.

Téměř čtyřicetileté manželství bylo až do devadesátých let zcela bezproblémové. Poté však Vítovcová začala na manžela žárlit. Prohledávala mu auto i osobní věci. Další členové rodiny věděli, že chorobně žárlivá žena se zřejmě bez pomoci odborníka neobejde. Dříve však, než něco stačili udělat, došlo k neštěstí.

„Moji rodiče měli manželskou krizi. Mamka pronásledovala taťku, byla na něho chorobně žárlivá,“ vypověděl před soudem jeden ze dvou synů.

Soud uznal obžalovanou vinnou z vraždy. Hrozilo jí deset až patnáct let. Senát ale po zvážení všech okolností uložit trest pod spodní hranicí sazby.