Vše vyvrcholilo v závěru minulého týdne, kdy podpálil vozidlo své někdejší přítelkyně. Ke zločinu došlo v Horymírově ulici v Ostravě-Zábřehu. Mstitel rozbil okno zaparkovaného automobilu Ford Focus a vhodil do něj neznámou látku, kterou zapálil. Škoda činí 140 tisíc korun. Žháře chytili policisté krátce po činu. Byl již obviněn z trestných činů výtržnictví a poškozování cizí věci.

Jak se ukázalo, nešlo o první útok vůči této rodině. Již dříve surově napadl dívku, která odmítla snášet jeho majetnické chování vůči ní. Když mu řekla, že s ním rozchází, zmlátil ji. Měl jí cloumat za vlasy, poté ji strhl k zemi a začal do ní kopat. Oběť utrpěla zranění – zhmoždění hlavy. Léčila se čtrnáct dnů. Za to byl již obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví.

Kromě toho násilník zaútočil i na matku své tehdejší přítelkyně. Dvakrát ji udeřil do hlavy PET lahví plnou vody. „Následkem bylo zranění – distorze páteře a tržná rána. Zranění si vyžádalo několik týdnů léčby. Policisté muži sdělili obvinění z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví,“ řekla komisařka ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že muž celou rodinu dlouhou dobu obtěžoval také SMS zprávami, telefonováním a návštěvami.