V drama se změnila víkendová noční razie, při které strážníci na Stodolní ulici v centru Ostravy kontrolovali omladinu holdující alkoholu. Narazili na šestnáctiletého mladíka, kterému šlo o život. „Strážníci museli přivolat sanitu s lékařem, neboť mladistvý byl natolik opilý, že byl ohrožen jeho život. Skončil na dětském oddělení v nemocnici,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová. Podle dostupných informací jde o známou firmu, která má s alkoholem dlouhodobé problémy, navíc patří mezi pravidelné uživatele drog. Ty zřejmě sehrály významnou roli i při jeho víkendovém kolapsu na Stodolní ulici. „Je stále u nás hospitalizován,“ řekla mluvčí zdravotnického zařízení Anna Vidiševská s tím, že v současné době není v bezprostředním ohrožení života.

Razie na Stodolní ulici trvala od deváté hodiny večerní do třetí hodiny ranní. Zúčastnilo se jí šestnáct strážníků a tři státní policisté. Ochránci zákona u dvaatřiceti osob provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která u poloviny z nich byla pozitivní. Hodnoty se pohybovaly od desetiny až po bezmála promile. Smutným rekordmanem se stal zmíněný mladík, který skončil v nemocnici. V jednom ze zábavních podniků přistihli hned pět hříšníků. Některým z nich nebylo ještě ani patnáct let.

Hlídky však svou pozornost nevěnovaly pouze omladině, ale také personálu v restauracích a barech. Za podávání alkoholu mladistvým jim uložily patnáct pokut v celkové výši 6400 korun.

„Akce měla preventivní charakter,“ řekla Kejdová s tím, že od začátku roku strážníci v Ostravě provedli i dalších čtyřicet podobných razií, při kterých přistihli 113 nezletilců a mladistvých, kterým v krvi kolovalo různé množství alkoholu. Obsluhám barů uložili pokuty v částce přesahující čtyřicet tisíc korun. Městská policie při těchto kontrolách často spolupracuje se státní policií a sociálními pracovníky, někdy také s hasiči a zástupci živnostenského a pracovního úřadu.