Kromě toho způsobil i poruchy na telefonních linkách, energetické síti a dalších zařízeních. Celková škoda činí téměř padesát tisíc korun. Pachatelem je bezdomovec, který kabely po opálení prodával ve sběrnách.

Policisté jej zatím usvědčili z pěti případů, ke kterým docházelo od června do listopadu letošního roku. Výtečník kabely odřezával pilkou. Zda jsou pod proudem, zjišťoval rukou. Zřejmě si přitom neuvědomil, že by mohl skončit stejně jako jiní zloději kovů, kteří za to zaplatili svými životy.

Muž například získal padesát metrů hliníkového kabelu umístěného v kolektoru pod mostem na Josefské ulici ve Slezské Ostravě. Řadě lidí tím na dvě hodiny přerušil dodávku elektrického proudu. Z další zlodějské výpravy si odnesl třicet metrů telekomunikačního kabelu uloženého v konstrukci mostu v jiné části Slezské Ostravy.
Nepoctivec řádil také na železničním mostě přes Těšínskou ulici v Ostravě-Hranečníku. Nejprve vzal sedmnáct metrů kabelu uloženého vedle koleje v zemi. Nedlouho poté u téhož mostu odřezal nově položený kabel. Svým počínáním vyřadil z provozu přejezdové zabezpečovací zařízení.

Osudným se mu stal třetí návrat na místo činu. Nepoctivce při odřezávání kabelu zahlédl strojvedoucí projíždějící lokomotivy, který ihned zastavil a přivolal policii. Společně pak výtečníka zadrželi. Zajistili i pilku a klíč na odstranění chrániček kabelů. Zloděj se přiznal. Uvedl, že nemá kde bydlet a že je bez peněz. Tímto způsobem si vydělával na živobytí. Je obviněn z trestných činů krádeže a poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení. Hrozí mu až šest let vězení.