Horákovi se zpočátku rozsudek nelíbil a odvolal se k Vrchnímu soudu v Olomouci, kde se chtěl domáhat mírnější právní kvalifikace, a tím také podstatně nižšího trestu. Odvolací řízení se mělo konat tento týden. Krátce před jeho zahájením však Horák nečekaně prohlásil, že své odvolání bere zpět. Jednání se tedy vůbec nekonalo. „Neměli jsme vlastně o čem jednat. Rozsudek Krajského soudu v Ostravě tím okamžikem nabyl právní moci,“ řekl mluvčí olomouckého vrchního soudu Petr Angyalossy.

Horák, který je označován za nenapravitelného recidivistu, má již za sebou pětadvacet odsouzení. Většinou pykal za nejrůznější majetkové delikty, na svědomí měl však závažnější činy, jako je pokus o znásilnění, ublížení na zdraví či výtržnictví. Nyní bude pykat za vraždu. V lednu letošního roku připravil o život svého kamaráda z řad bezdomovců. Zabil ho jen tři týdny po svém posledním propuštění na svobodu.

Drama se odehrálo v kutlochu v areálu bývalého koupaliště v Ostravě-Hulvákách, kde přespávali lidé bez střechy nad hlavou. Horák zde měl řadu známých, za kterými se vydal přímo z vězení. Zde potkal i svou budoucí oběť. „Za střízliva to byl výborný chlap. Když se ale ožral, nedalo se to s ním vydržet. Býval agresivní,“ uvedl již dříve na adresu oběti Horák. Nejvíce mu však vadilo, že se jeho přítel nevhodně choval k ženě, která s nimi v objektu přebývala. Kvůli ní se pohádali i osudného dne. Ve chvíli, kdy se podařilo spor vyřešit, však Horák popadl nůž a protivníka zezadu bodl. Dvacet centimetrů dlouhá čepel zasáhla mimo jiné játra a ledvinovou žílu. Muž později v nemocnici vážným zraněním podlehl.

Horák během hlavního líčení u Krajského soudu v Ostravě svého činu litoval. Prohlásil, že nikoho nechtěl zabít. Vymlouval se také na to, že on i jeho kamarád byli opilí. A právě s touto obhajobou hodlal vyrukovat u odvolacího soudu v Olomouci. Chtěl docílit toho, aby jeho jednání bylo překvalifikováno z vraždy na pouhé opilství, u kterého činí trestní sazba tři až osm let. Pravděpodobně však pochopil, že s touto verzí nemá šanci uspět, a proto své odvolání stáhl.