Na Václavovické ulici tam po šesté hodině srazilo osobní auto chodce a následně i cyklistku. Zatímco čtyřiadvacetiletý chodec byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, jednapadesátiletá cyklistka na místě zemřela.

Viník nehody z místa okamžitě odjel, aniž by zraněným poskytl první pomoc. Policisté zjistili, že po kolizi řidič svůj vůz otočil do protisměru a ujel. Havarovaný automobil se podařilo najít už v průběhu pondělka. Řidič se snažil stopy maskovat tím, že chtěl auto utopit ve Větřkovické přehradě u Kopřivnice. To se mu ale nepodařilo, protože auto zůstalo viset na nerovném břehu.

Pátrání se soustředilo na zjištění majitele vozu a jeho nalezení. „Majitele vozu, který měl být řidičem v době nehody, jsme našli. Je jím osmatřicetiletý muž z Ostravy. V současné době je hospitalizovaný v nemocnici, a to v souvislosti s onou tragickou dopravní nehodou,“ potvrdil ve středu odpoledne mluvčí frýdecko–místecké policie Ivan Žurovec. Policisté budou řidiče vyslýchat.

Zraněný chodec byl po prvotním ošetření přeložen z havířovské nemocnice na jednotku intenzivní péče Fakultní nemocnice v Ostravě. Jeho stav je stabilizovaný.