Ten se k ní v minulosti již jednou vloupal. „V létě předloňského roku jí nabídl výpomoc na zahradě a zhruba měsíc na zahradě skutečně pracoval. Bohužel velmi dobře tak poznal dům i jeho okolí,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Žena mladíka přistihla ve chvíli, kdy v hale prohledával skříňky. V ruce již držel klíč od vozidla BMW, a také peněženku s deseti tisíci korunami a platební kartou. „Majitelka zjistila, že muž je v podnapilém stavu, snažila se s ním proto komunikovat a výměnou za peněženku mu nabídla padesát korun. Mladík s tím souhlasil, předal peněženku a s padesátikorunou utekl do sklepa domu. Žena zamkla dveře, za kterými zmizel, a vyběhla před dům přivolat policii,“ přiblížila další průběh Holčáková.

Hlídka notně opilého muže, který měl v krvi tři a půl promile alkoholu, zadržela. Výtečník, který podle svých slov vypil deset piv, putoval na záchytku. Jde o známou firmu, na kterou již před časem Okresní soud v Ostravě vydal příkaz k zatčení kvůli krádežím. Za vloupání do rodinného domu mu nyní přibylo obvinění z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného držení platební karty. Za mřížemi by mohl strávit až tři roky.