Muži v uniformách v té chvíli řešili uvnitř nějaký problém. Již při vstupu si všimli tří hostů, jejichž tváře jim byly povědomé. Jednalo se o výtečníky, s nimiž měli v minulosti co do činění. Tentokrát se ale zdálo, že dotyční, kteří vzápětí odešli, „sekají latinu”.

Když policisté později nasedali do svého auta, zjistili, že je poškozené. „Přední i zadní dveře a levý zadní blatník včetně zadního světla někdo poškrábal ostrým předmětem. Okno pátých dveří bylo rozbito. Na místě se však již nikdo nenacházel,” popsal situaci Petr Svoboda z tiskového oddělení ostravské policie. Hlídka pojala podezření, že by za vším mohla být trojice výtečníků, kterou krátce předtím potkala. Její tušení se nakonec ukázalo jako správné. Vše vyšlo najevo poté, co policisté o hodinu později zasahovali na Sportovní ulici, kde stejní výtržníci kamenem rozbili okno dětského pokoje v jednom z bytů. Rozezlený nájemník vyběhl ven a snažil se vandaly dostihnout. Když se mu to nepodařilo, vrátil se domů. Netušil, že násilníci jdou nenápadně za ním.

„Se slovy: Vyjdi ven! znovu prohodili oknem další kámen a snažili se vypáčit vstupní dveře do domu. Přitom rozbili skleněnou výplň dveří,” řekl Svoboda. V té chvili zasáhl soused a přivolaní policisté, kteří agresory zatkli. Jeden z mladíků se poté přiznal, že nedlouho předtím poničil na Zelené ulici služební auto, jehož oprava přijde na pětadvacet tisíc korun. Všichni jsou obviněni z trestných činů výtržnictví a poškozování cizí věci. Hrozí jim až dva roky vězení.

Jen o několik dnů dříve se jiní dva opilí mladíci (21 let) vrhli v časných ranních hodinách na dvě nová policejní vozidla značky Škoda Octavia Combi ve stříbrném provedení zaparkovaná před služebnou v Ostravě-Hrabůvce. Betonovými dlaždicemi rozbili okna pátých dveří. Tím ale zalarmovali celé oddělení. Policisté okamžitě vyběhli ven. První z výtržníků zůstal stát a začal si zavazovat botu. Snažil se vypadat, jako by s činem neměl nic společného. Jeho finta mu samozřejmě nevyšla. Druhý se snažil ukrýt v křoví u parkoviště. K jejich usvědčení přispěly i kamery nainstalované na policejním objektu. I v tomto případě byli oba „hrdinové“ notně opilí. Jak při výslechu uvedli, auta poničili proto, že je nedávno naštvali policisté z jiného města. Škoda činí dvaadvacet tisíc korun.