Srazil ji k zemi a začal ji škrtit. Dokonce po ní hodil vzrostlou palmou, která stála v obývacím pokoji. Vyděšená exmanželka ve strachu utekla ven bosa. Muž ji ale pronásledoval až na ulici. Policisty naštěstí přivolal patnáctiletý syn. Hlídka prohledala okolí a násilníka našla u zadního vchodu domu. Navíc se ukázal, že na něj Okresní soud v Ostravě vydal souhlas k zadržení kvůli trestnému čin krádeže.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že svou ženu napadal od roku 2001. Intenzita útoků se neustále stupňovala. Policisté ho z bytu vykázali již dubnu loňského roku. Rozhodnutí však tehdy nerespektoval, proto jej čekalo obvinění pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

V loňském roce ostravští policisté použili institut vykázání celkem pětatřicetkrát, letos zatím třikrát. Prvním letošním vykázaným agresorem se stal šedesátiletý důchodce, jenž terorizoval čtyřiaosmdesá­tiletou matku. Druhým v pořadí byl osmadvacetiletýl muž, který surově napadl svou dvaatřicetiletou ženu. Ta po jeho běsnění upadla do bezvědomí.