„Opatření probíhala v různých částech Ostravy, namátkou lze uvést Porubu, Mariánské Hory i centrum. Koordinace sil přinesla svá pozitiva v podobě zadržených pachatelů i množství objasněných případů,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Kriminalisté mimo jiné zatkli čtrnáct celostátně hledaných výtečníků a pětadvacet osob majících na svědomí různé trestné činy, mimo jiné krádeže a loupežná přepadení. Během zátahu se v Ostravě také výrazně snížila kriminalita. Smůlu měli ti, k jejich uším se informace o akcích nedonesla. Mnohé čekalo nemilé překvapení v podobě zatčení přímo na místě činu nebo nedlouho po něm.

Vyprávět by o tom mohl pětatřicetiletý muž, který se během uplynulého víkendu vydal po půlnoci k provozovně kadeřnictví v Ostravě-Mariánských Horách. Vyzbrojen majzlíkem a šroubovákem chtěl vniknout dovnitř. Hlasité rány probudily majitelku kadeřnictví, která přivolala hlídku. Ta byla na místě během chvilky a zloděje, který se snažil ukrýt poblíž objektu, snadno vypátrala. Zloděj stihl naštěstí jen poškodit dveře, škoda byla předběžně vyčíslena na tři sta korun. Muže čeká obvinění z pokusu o krádež. Hrozí mu až dva roky vězení.

Nemile překvapen byl také třiadvacetiletý mladík ze Slezské Ostravy, který se v odpoledních hodinách v centru města vloupal do zaparkovaného automobilu VW Passat. Rozbil boční okénko a vozidlo prohledal. Když nenápadně odcházel, ani ve snu ho zřejmě nenapadlo, že si jej později „vyzvednou“ kriminalisté z týmu Lovec. Zatčení se odehrálo v tramvaji, kterou nic netušící vykrádač cestoval.

V policejní síti uvízl dvaadvacetiletý nepoctivec z Ostravy-Mariánských Hor. Je podezřelý z nejméně deseti krádeží, ke kterým docházelo od ledna do těchto dnů v Moravské Ostravě. Zloděj nejméně pětkrát rozbil okna různých vozidel, z nichž většinou vzal autorádia případně odnímatelnou část autorádia – tatranku. Dvakrát se vloupal do zadních částí prodejen potravin. Odnesl si pečivo za více než tisíc korun. Kromě toho vnikl do restaurace a snažil se zdolat i dva novinové stánky. Do druhého z nich se chtěl dostat vydlabáním díry v sádrokartonové stěně. Obě trafiky jeho útokům odolaly.

Muž čelí obvinění z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Ve vězení by mohl strávit až dva roky.

Podle Holčákové budou ostravští policisté v podobných akcích pokračovat.