Zloděje po krátkém pronásledování dostihli a začali bodat nožem s čepelí dlouhou několik desítek centimetrů. Způsobili mu vážná zranění, kterým později po převozu do nemocnice podlehl.

Vše začalo ve chvíli, když jeden z Vietnamců, který hlídal svůj rozestavěný dům, nad ránem zahlédl podezřelou postavu. Ta přes pozemek mířila rychlou chůzí k jeho odstavenému nákladnímu automobilu. Domníval, že jde o zloděje, proto přivolal na pomoc svého známého – také Vietnamce.

„Dvojice pak prohledávala pozemek a zjistila, že se někdo opravdu vloupal do odstaveného vozidla,“ řekla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská s tím, že zloděj se ještě nacházel poblíž místa činu. Po svém odhalení se dal okamžitě na útěk. Cizinci jej pronásledovali. Dokonce několikrát pro výstrahu vystřelili z plynové pistole. „Zavolali také na centrum tísňového volání s tím, že došlo ke vloupání,“ řekla Štětínská.

Cizinci jej nakonec dostihli u branky pozemku. Vrhli se na něj a začali bodat do různých částí těla.

V té chvíli dorazili na místo policisté a také zdravotníci, kteří zraněného převezli do nemocnice. Zde však po několika hodinách zemřel. V té chvíli kriminalisté neznali jeho totožnost. K jejímu zjištění jim pomohly otisky prstů, které se shodovaly s otisky v jejich databázi. Patřily pětatřicetiletému recidivistovi z Jeseníku, který byl již v minulosti odsouzen za majetkové i násilné delikty. Další zločin se mu stal osudným…

Ochránci zákona oba Asiaty zatkli. „Dvojice nebyla v první fázi vyšetřování příliš sdílná. Policisté také museli najít zbraň, kterou byl muž zraněn. Na místo proto přivolali ostravského policejního psovoda se služebním psem Emanem. Pes nezklamal. Po chvíli nalezl nedaleko místa činu nůž,“ uvedla Štětínská s tím, že Vietnamci zpočátku popírali, že by někoho zranili. Pod tíhou důkazů se však částečně přiznali.

Oba si již vyslechli obvinění z trestného činu vraždy, kterou provedli jako spolupachatelé. Prvním stíhaným je šestačtyřicetiletý majitel rozestavěného rodinného domu. Jde o Vietnamce, který u nás žil delší dobu a získal již české občanství. Tím, kdo mu při vraždění pomáhal, byl třiatřicetiletý Vietnamec. Ten ale na české občanství teprve čekal. Mstitelé skončili v policejní cele. Je podán návrh na uvalení vazby. Hrozí jim až patnáct let za mřížemi.