Trojice ve věku od 25 do 37 let má na svědomí zhruba třicítku bytů právě v Havířově a v Ostravě. Pachatelé se specializovali na byty v přízemí, které pro ně byly snadno dostupné. Od počátku roku až do zadržení způsobili škodu za bezmála 900 tisíc korun. Z navštívených domácností ukradli především peníze, cennosti, šperky a elektroniku. Věci následně zpeněžovali v zastavárnách nebo pomocí překupníků.

„Trojice byla zadržena při jednom z vloupání. Nejstarší pachatel se účastnil všech dokázaných skutků, jeho komplicové se přidali později. Všichni tři mají za sebou bohatou trestní minulost. Jeden z obviněných se dopustil vloupání den poté, co byl propuštěn z výkonu trestu. Na trojici byl podán návrh na vazební stíhání, který byl soudem akceptován,“ informovala okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Přestože se zloději specializovali na Havířova a Ostravu, osudným se jim stalo vloupání do bytu v Orlové. To už jim byli havířovští kriminalisté v patách a dnem i nocí je sledovali. K zadržení došlo přímo při činu.