Krátce po půlnoci byli psovod Martin Lank s Artexem přivoláni na místo činu do areálu autoservisu na Zborovské ulici v Ostravě-Přívoze. Policisté objekt předtím zajistili, podezřelého ale v té chvíli ještě nenašli. Artex ho „vyčuchal“ v odlehlé části areálu schovaného pod množstvím náhradních dílů. Jednadvacetiletý muž odmítl úkryt dobrovolně opustit, a tak ho museli vytáhnout. Policisté v objektu nalezli tři poškozená motorová vozidla, škoda byla předběžně vyčíslena na čtyřiadvacet tisíc korun.

Již v průběhu prvního zákroku psovoda s Artexem potřebovali v jiné části města. Tentokrát se stala místem činu pekárna na ulici G. Svobody v Ostravě-Zábřehu. „Pachatel vypáčil mříž, rozbil skleněnou výplň dveří a pravděpodobně se zranil,“ popsala mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková. Na místě činu byly totiž nalezeny kapky krve. Před vchodem do provozovny byl pohozen také sáček s mincemi.

Artex vedl svého pána po stopě jistě. Upozornil mimo jiné na kontejner na ulici Březinově, kde psovod v odpadcích nalezl elektronickou pokladnu z vykradené prodejny. Pes poté psovoda dovedl až před dveře domu na ulici Mozartově. „Psovod si byl jist, že jsou na správném místě. Před vstupními dveřmi se nacházely kapky krve, po příchodu policisty a psa na místo se navíc v jednom z bytů okamžitě zhaslo,“ poznamenala Holčáková. Na zazvonění otevřela žena, v jejímž bytě byli dva muži. Jeden dosud krvácel z ruky. Policisté zde objevili navíc další sáček s mincemi, stejný jako ten první na místě činu. Oba muže, kteří byli již dříve za krádež odsouzeni, policisté zadrželi. Předběžná škoda jejich páteční vloupačky byla vyčíslena na 4500 korun.