Ostravští kriminalisté zadrželi devětadvacetiletého muže z Rychvaldu a jeho jednadvacetiletou společnici z Ostravy-Zábřehu. Dvojice má na svědomí řadu krádeží a loupeží.

„Novodobí ostravští Bonnie a Clyde, jsou podezřelí, že společně osmkrát kradli a loupili v prodejnách s oděvy a drogistickým zbožím v centru Ostravy,“ uvedl Petr Svoboda z ostravské policie s tím, že muž si na své konto připsal i další tři sólo zločiny.

Společně svou sérii zahájili v listopadu loňského roku na Stodolní ulici v prodejně s oblečením, kde se terčem jejich zájmu staly pánské rifle. Na stejné místo zavítali také o měsíc později. Odnést si chtěli čtyři pánská trička, žena za pultem je odhalila. „Statečná prodavačka chtěla trička za každou cenu zachránit a pachatele zadržet. Ti ji ovšem strhli na zem a způsobili jí poranění levé ruky,“ řekl Svoboda.

Dvojice později navštívila i další obchody v centru Ostravy, odkud si odnesla parfémy a nejrůznější oblečení. Muž navíc sám v jednom případě kradl a ve dvou loupil. K násilnostem došlo v prodejnách s nářadím na ulici 30. dubna a v kožešnictví na Sokolské třídě.

„Obsluhy se zeptal, zda si může prohlédnout nabízené zboží, načež si na tvář nasadil šátek a prodavačku chytil zezadu za krk. K hlavě jí přiložil nezjištěný předmět. Z kancelářského stolu vzal dva mobilní telefony,“ popsal první loupež Svoboda. Násilník se poté vydal do kožešnictví, kde napadl prodavačku, jež mu chtěla zabránit v krádeži dvou bund.

Celková škoda, kterou ostravští Bonnie a Clyde způsobili, činí bezmála 150 tisíc korun. Oběma hrozí až tři roky vězení.

Muž byl již v minulosti třikrát odsouzen za krádeže a výtržnictví.