V permanentním strachu žije devatenáctiletá dívka z Ostravy, která je klasickou obětí stalkingu – nebezpečného pronásledování.

Její noční můrou je bývalý přítel (30 let) z Ostravy-Svinova. Přestože ho opustila již před několika měsíci, stále se ji snaží přimět k návratu. Jeho agresivita se přitom stupňuje. Svůj hněv obrací i vůči rodičům, kteří svou dceru před ním chrání. Když neuspěl s návštěvami, telefonováním ani obtěžováním prostřednictvím SMS, přitvrdil. Následovaly výhrůžky i napadení. V minulých dnech se opět objevil u domu v Ostravě-Zábřehu, kde rodina bydlí.

O půl páté ráno probudil všechny nájemníky a dožadoval se vstupu do bytu, aby si s někdejší přítelkyní mohl promluvit. Když mu padesátiletý otec dívky řekl, že mu v žádném případě neotevře, začal jako smyslů zbavený kopat do dveří. Muži nadával a vyhrožoval mu zabitím. Při odchodu pak házel různé věci do oken. Celkem způsobil škodu za dva tisíce korun. Policisté agresora zatkli a obvinili z trestného činu vydírání. Hrozí mu až tři roky vězení.

Zapálil otci auto

Podobným útokům celá rodina čelila i dříve. Jedno z dramat se odehrálo již na podzim loňského roku. Tehdy podpálil vozidlo, které patřilo otci někdejší přítelkyně. Nejprve rozbil okno zaparkovaného automobilu Ford Focus a pak do něj vhodil neznámou látku, kterou zapálil. Škoda byla vyčíslena 140 tisíc korun. Žháře chytili policisté krátce po činu. Čekalo jej obvinění z trestných činů výtržnictví a poškozování cizí věci.

Jak se tehdy ukázalo, nešlo o první útok vůči této rodině. Již dříve surově napadl dívku, která odmítla snášet jeho majetnické chování vůči ní. Když mu řekla, že se s ním rozchází, zmlátil ji. Měl jí cloumat za vlasy, poté ji strhl k zemi a začal do ní kopat. Oběť utrpěla zranění – zhmoždění hlavy. Léčila se čtrnáct dnů.

Kromě toho zaútočil i na její matku, kterou dvakrát udeřil do hlavy PET lahví plnou vody. Utrpěla zranění páteře a tržnou ránu. Léčba trvala několik týdnů.