Agresor svou oběť napadl zezadu. Udeřil ji do hlavy tak silně, až ji odhodil k nedalekému stromu. Když se vyděšený muž otočil tváří k lupiči, dostal další ránu, po které se však začal bránit. Při následné potyčce pachatel ztratil rovnováhu a spadl. Při zvedání se ze země vytáhl nůž a mladíkovi přikázal, aby mu vydal všechny své věci. Pak jej bodl do stehna. Vzápětí se znovu ohnal nožem. Tentokrát již mířil na břicho.„Oběť se snažila útočníkovi vyrazit nůž z ruky, přičemž si způsobila řezné poranění ruky,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že mladík nakonec po lupiči hodil svůj batoh a utekl. Když se později vrátil, našel své zavazadlo na místě, avšak bez peněz.

Celková škoda je vyčíslena na více než padesát tisíc korun. Zatím není jasné, zda si násilník mladíka vybral náhodou, nebo šlo o cílený útok. „Policisté provedli detailní ohledání místa činu,“ řekla Holčáková s tím, že případ je vyšetřován jako trestný čin loupeže, za který lze uložit až desetiletý žalář.

Podle popisu je pachateli kolem třiceti let, je asi 185 centimetrů vysoký, oválného obličeje, hnědých vlasů nad límec a tmavých vousů. Na sobě měl světle modré rifle a zimní, možná péřovou bundu tmavé barvy. Působil neupraveným zanedbaným dojmem. Policie žádá občany, kteří by ke zločinu mohli uvést jakékoliv informace, aby volali na linku 158.

Loupež v herně

Místem další dosud neobjasněné loupeže je herna - Sport Bar Eso v hotelovém domě Metalurg v Ostravě-Zábřehu. Dva nezjištění násilníci zde 7. března nad ránem přepadli sedmadvacetiletou servírku. Jeden z nich ji chytil do takzvané kravaty, dvakrát ji udeřil pěstí do obličeje a pak vytáhl nůž. „Současně jí sdělil, že pokud jej neuposlechne, tak ji podřeže. Poté jí od pasu vzal číšnický flek,“ uvedla Holčáková. Lupiči si odnesli přes dvanáct tisíc kroun. Svým jednáním pachatelé způsobili poškozené zranění, které si vyžádalo naštěstí jen jednorázové ošetření. Škoda odcizením číšnického fleku a finanční hotovosti činí 12 300 korun.

Popis pachatelů:

První muž: výška 165 centimetrů, střední postava, černé krátké vlasy normálně rostlé, světlá pleť.
Oblečení: černá zimní pletená čepice stažená do čela a na uši, černá zimní bunda do pasu na zip bez nápisů a značek, světlé kalhoty. Hovořil česky s přízvukem – znělo to, jako kdyby se cizinec snažil spíše mluvit česky. Když seděl u baru, říkal, že se jmenuje Saša a pochází z Moskvy, ale bydlí na Ukrajině.
Druhý muž: vysoký asi 165 centimetrů, střední postavy, krátké vlasy středně hnědé barvy, lehce snědší pleť.
Policie žádá občany, kteří poznají některého z mužů na snímcích nebo mohou k případu uvést jakékoliv informace, aby volali nprap. Kovalovi nebo nprap. Beleščákovi, telefonní číslo 974 726 620 nebo 974 726 625.
Telefonovat lze i na bezplatnou linku 158.