Cydrich působil jako „česká spojka“. Měl převzít více než šest kilogramů kokainu. Při přebírání zásilky jej však zatkla policie.

Cydrich, který nějakou dobu žil ve Spojených státech, byl již v minulosti za drogové delikty potrestán. V USA dostal pětatřicet měsíců žaláře za prodej kokainu. Sám Cydrich tvrdil, že v Americe pykal za něco, co neudělal.

Nevinný se cítil i v případě dovozu kokainu do České republiky. Za vším prý stojí jistý Venezuelan Alfonso Varela, s nímž se seznámil za svého pobytu v USA. Za oceánem se domluvili, že začnou podnikat v České republice, kde k tomu podle Cydricha byly vhodnější podmínky než ve Spojených státech. Hodlali dovážet zboží z Jižní Ameriky i dalších částí světa. Že půjde o kokain, prý neměl ani potuchy.

Na své jméno založil v Havířově, v Ostravě-Hrabůvce a také v polském městě Ratiboři poštovní schránky pro příjem balíků, které mu z Latinské Amerika posílali neznámí lidé. Údajně šlo o známé jeho obchodního partnera Varely.

Žalobce tvrdí, že v letech 2006 a 2007 poslali z Venezuely, Panamy a Ekvádoru do České republiky směsi kokainu z Venezuely, Panamy a Ekvádoru. Drogu mimo jiné ukryli dřevěných soškách nebo v balení s nápoji. Jednu ze zásilek však zadrželi celníci na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu, další dvě pak kriminalisté na poštách v České republice. Celkem se jednalo o téměř půl kilogramu směsi kokainu. Podstatně větší množství drogy – téměř sedm kilogramů, se Cydrich chystal vyzvednout na poště v Ratiboři.

Zde jej ale zatkla tamní policie. „Přiběhlo polské komando. Řvali tam po mně, bili mě,“ líčil své zážitky Cydrich, který tvrdí, že v zásilce měla být klimatizace. Místo ní se však v balíku nacházel válec napodobující výměník tepla s více než šesti kilogramy kokainu.

Cydrich by si měl trest odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Cydrich v první den hlavního líčení působil až úslužným dojmem. I díky svým předchozím soudním zkušenostem z USA oslovoval předsedu senátu vaše ctihodnosti. Postupně se však začal „otrkávat“ a nakonec si dovolil kritizovat senát i státní žalobkyni. Cydrich se postaral i o další zpestření. Ve vazební věznici se pokusil o sebevraždu, když spolykal větší množství prášků.