Krvavé drama se odehrálo v srpnu loňského roku v ubytovně Vista v Ostravě-Zábřehu. Po mnohahodinovém popíjení alkoholu se oba aktéři začali nad ránem hádat. Hudák vzal později nůž a svého pětatřicetiletého protivníka bodl do břicha. Muž i přes okamžitou lékařskou pomoc po chvíli zemřel. Příčinou smrti bylo vykrvácení.

Hudák se nejprve k činu přiznal. Policistům, kteří dorazili do ubytovny, řekl, že svého soka bodl nožem do břicha. To vzápětí potvrdila i jeho přítelkyně, která se nacházela na místě činu a vše viděla. Později však oba svou výpověď změnili. Stalo se tak nedlouho poté, co jí Hudák z vazební věznice zaslal dopis s příslušnými instrukcemi.

Obžalovaný najednou začal tvrdit, že se pouze bránil. Rvačku prý vyprovokoval jeho známý, který se znenadání objevil u jeho postele, ve které v té chvíli ležel. Hudák uvedl, že dotyčný držel v ruce nůž a vyhrožoval mu zabitím. Prý ho již v minulosti několikrát napadl, a tak se bál, že to udělá i tentokrát. Při následné potyčce a přetahování o nůž došlo podle Hudáka k nechtěnému bodnutí.

„Měl jsem hrozný strach. Nikomu jsem nechtěl ublížit, byl jsem v ohrožení života,“ prohlásil při své závěrečné řeči Hudák, který se v soudní síni několikrát rozplakal. „Jsem vinen tím, že jsem chtěl žít,“ prohlásil obžalovaný.

Jeho obhájce se snažil soud přesvědčit o tom, že Hudák je nevinný, jelikož k zabití došlo v rámci nutné obrany. Proto žádal pro svého klienta osvobozující verdikt, nebo jen mírný trest za nedbalostní ublížení na zdraví s následkem smrti, za který lze uložit maximálně dva roky vězení.

Státní zástupkyně označila nové výpovědi obžalovaného a přítelkyně za účelové. Podle ní rozhodně nešlo o nutnou obranu, ale o těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Na tento čin zákon pamatuje deseti až patnácti lety žaláře.

Krajský soud jí dal nakonec za pravdu a Hudákovi vyměřil deset let a šest měsíců ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.