„Muž je podezřelý, že loni v polovině července přechovával ve svém autě plastovou dózu s obsahem červeného fosforu a plastový obal s jodem, tedy chemikálie používané při nelegální výrobě metamfetaminu z efedrinu, respektive pseudoefedrinu,“ upřesnila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Ostravští policisté řidiče vozidla zastavili a kontrolovali na Šenovské ulici v Ostravě-Bartovicích. Při kontrole našli nejen zmíněné chemické látky, ale při prověřování totožnosti také zjistili, že muž už je prověřován pro jinou trestnou činnost, a také že Okresní soud v Lounech na něj vydal příkaz k zatčení. Další cestující ve vozidle byl rovněž zadržen, souhlasu k zadržení už na něj dříve vydal havířovský okresní státní zástupce.

„A prověřování pokračovalo dál. Celníci prohlédli dům v Ostravě-Bartovicích, hledali i na pozemku a v lesíku, který se u pozemku nachází. Na místě pak objevili i čerstvé stopy po kopání. U plotu pak našli motyku i lopatku. V zemi našli zakopaný kufřík, ten byl ukryt v hloubce asi 25 centimetrů a byl překryt zeminou. V kufříku byla plastová dóza, naplněná zhruba ze tří čtvrtin drobnými kuličkami fialovo-kovového lesku. Jak se později zjistilo, šlo o jod. Byl v něm i skleněný laboratorní chladič, na kterém byla expertizou prokázána přítomnost metamfetaminu, i další předměty, které lze použít jako součásti zařízení pro výrobu omamných a psychotropních látek,“ objasnila další okolnosti případu ostravská policejní mluvčí.

Podle ní je v současnosti obviněný umístěn ve vazební věznici v souvislosti s další trestnou činností. Hrozí mu trest vězení na jeden rok až pět let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.