Frýdecko-místečtí kriminalisté chtěli zadržet pětapadesátiletého muže z Frýdku-Místku, na kterého byl vydán příkaz k zatčení.

Ochránci zákon zaklepali na vstupní dveře jeho kanceláře v areálu bývalé šachty a představili se jako policisté. Prohlásili, že s ním musejí mluvit. Vzápětí se znovu identifikovali jako kriminalisté. Po chvíli se z místnosti ozval výstřel. Když vtrhli dovnitř, naskytl se jim pohled na muže s prostřelenou hlavou. Na místo byla přivolána záchranná služba, lékař však pouze konstatoval smrt. „Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ potvrdil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Mluvčí frýdecko-místeckých policistů Ivan Žurovec vyvrátil prvotní zprávy, podle kterých se v objektu strhla přestřelka. „Policisté nestříleli. Střílel jen muž, který zbraň obrátil proti sobě,“ řekl Žurovec.

Na dotyčného byl vydán zatykač kvůli závažnému zločinu, který souvisel s ozbrojeným vydíráním. „Nic bližšího ale k tomu v této chvíli nelze říct. Mohu jen uvést, že pro policisty to není neznámý člověk,“ prohlásil Žurovec s tím, že muž byl v minulosti vyšetřován mimo jiné kvůli podvodům.

Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie.

JAROSLAV PERDOCH

MARTIN ŠRUBAŘ