K jeho dopadení přispěl muž, který krátce před činem na tísňovou linku anonymně oznámil, že se jeho kamarád, kterému před chvílí půjčil zbraň, chystá přepadnout benzinku. Poté zavěsil, aniž by uvedl cokoliv bližšího. Na pozdější zpětné volání policejného operátora již nereagoval.

Po krátké době ke zločinu skutečně došlo. Lupič zhruba hodinu a půl po půlnoci zaklepal na okénko určenému k nočnímu prodeji. Když žena otevřela, zahlédla muže krytého kapucí a síťovinou, který na ni namířil zbraň a přikázal ji, aby mu vydala hotovost a cigarety. Podal jí také batoh, do kterého měla veškerý lup naskládat. Čtyřicetiletá zaměstnankyně ve strachu o svůj život jeho příkazy splnila. Lupič vzápětí utekl. Odnesl si téměř dvacet tisíc korun a čtyřiadvacet balení cigaret.

Policie vzápětí rozjela rozsáhlé vyšetřování. „Operátor zkoušel znovu telefonovat volajícímu,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že po nějaké době dotyčný telefon zvedl. „Operátor pak vhodně kladenými dotazy získal další informace. Precizní práce byla završena identifikací volajícího i podezřelého ozbrojeného muže,“ doplnila Holčáková. Lupiče se podařilo zadržet zhruba čtyři hodiny po zločinu. Podíl na zatčení měl i služební pes Cyrus. Ten poblíž benzinky zachytil stopu a dokonce našel pár sportovní obuvi, kterou zde pachatel zapomněl.

Kriminalisté u násilníka zajistili i zbraň – plynovou pistoli. Tu mu půjčil stejně starý kamarád, kterému se svěřil, že hodlá přepadnout benzinku. Dokonce jej požádal, aby ho ke stanici odvezl autem. V té chvíli příteli došlo, že „jde do tuhého“, a že by se i on mohl dostat do velkých problémů. Proto anonymně kontaktoval policii.

Muž, který přepadl čerpací stanici, čelí obvinění z trestného činu loupeže. Je podán návrh na uvalení vazby. Před soudem však zřejmě skončí i jeho kamarád, majitel plynové pistole. „Bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin loupež spáchaného ve stádiu účastenství ve formě pomoci,“ řekla Holčáková.

Oběma mužům hrozí až deset let za mřížemi.