Taková je ve stručnosti obžaloba, kterou si v úterý v jednací síni Okresního soudu v Ostravě vyslechl nenapravitelný recidivista, čtrnáctkrát trestaný Eduard Sýkora z Ostravy (34 let). Státní zástupce jeho jednání kvalifikoval jako krádež a vydírání se zbraní v ruce. Sýkorovi hrozí až osm let vězení.

K činu mělo dojít v prosinci loňského roku v nákupním centru v Ostravě-Zábřehu. Sýkora v obchodě ukradl dva parfémy v hodnotě necelých šest set korun. Při tom jej ale zachytil kamerový monitorovací systém, který sleduje dění v marketu. Dispečerka ihned vyrozuměla další pracovníky a členy bezpečnostní agentury, kteří si na nepoctivce počkali. Sýkora se dal před nimi na útěk. Ve chvíli, kdy se zdálo, že jej dostihnou, údajně vytáhl jehlu a naznačil bodnutí směrem k nim. Ochranka jej proto raději nechala uprchnout. Sýkora však něco takového popírá. Přiznává, že kradl, nikoho však jehlou neohrožoval. Jehly prý totiž u sebe nenosí, a to i přesto, že bere drogu – pervitin. Prý mu ji píchají jeho známí, jelikož on sám se toho bojí.

„Nevím, proč to řekli,“ prohlásil na adresu ochranky Sýkora. Podle jeho slov se detektivové nechtěli ztrapnit před kolegy, nebo se báli o místo. „Asi nevěděli jak vysvětlit, že jim utekl šedesátikilogramový zloděj,“ dodal Sýkora.

Hlavní líčení muselo být odročeno. K soudu se totiž nedostavili členové ochranky, kteří zrovna skládali maturitu. Proces bude pokračovat v červnu.