Muž s čistým trestním rejstříkem, u něhož odborníci zjistili sexuální deviaci, se přiznal a začal se léčit. Podle soudce sice spáchal zločin, fotografie však dále úmyslně nešířil ani nikomu nenabízel. Zkušební doba je 18 měsíců, rozhodnutí zatím není pravomocné. Muž z obce poblíž Třince stahoval soubory z internetu od prosince 2007 do loňského listopadu.

Podle žalobce se jednalo o desítky snímků „sexuálních praktik či pozic“ dívek, kterým prokazatelně nebylo patnáct let. Muž soubory stahoval do svého notebooku a na „flešku“, snímky však ukládal i na své „zaheslované“ internetové stránce. Vše prasklo při kontrole uživatelských kont, která byla zaměřena na snímky nahých žen. Odborníci si uložili veškeré údaje o přístupech na závadnou stránku a kontaktovali policii.

„Začal jsem s tím ze zvědavosti, jestli je možné na internetu takové snímky sehnat,“ řekl obžalovaný muž u soudu. Podle znalců však trpí sexuální deviací. Léčbu nastoupil už před několika měsíci. „Je nepochybné, že je to slušný člověk s dobrou pracovní morálkou. Nezpůsobil žádné závažné následky, fotografie nešířil, nenabízel,“ uvedl obhájce. Státní zástupce připomněl, že trestný čin držení dětské pornografie je v zákoně jen necelé dva roky.

„Má chránit nezletilé děti,“ uvedl. Netrval na trestu, za důležitější považuje důraz na ochranné léčení, aby se zabránilo recidivě. S tím souhlasil i soudce. „Jste povinen v léčbě pokračovat,“ řekl obžalovanému. Podstatou léčby je potlačení mužského hormonu testosteronu. Muž uvedl, že jeho partnerka ho podporuje – třeba tím, že s ním zašla k odborníkovi. „Vy jste mladí, co tam nějaké potlačování. Já jsem si myslel, že se vám víc sexuálně věnuje. V tom je ta léčba,“ tvrdil soudce.