Jako smyslů zbavený se choval jedenadvacetiletý mladík, na kterého v Moravské Ostravě narazila hlídka městské policie. Strážníci na Poděbradově ulici spatřili výtečníka svlečeného do půli těla, který nevybíravě strkal do kolemjdoucích a častoval je vulgárními nadávkami. „Očividně byl pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Na výzvu k uklidnění se a předložení dokladů reagoval jen dalšími nadávkami, adresovanými tentokrát strážníkům. Jelikož odmítal prokázat totožnost, rozhodli strážníci o jeho předvedení na Policii České republiky,“ uvedla mluvčí Městské policie Ostrava Vladimíra Kejdová s tím, že dotyčný se začal bránit a pak se pokusil o útěk. Hlídka mu nakonec musela nasadit pouta, která mu sundala až na policejní stanici. Zde

„Na to mladík reagoval slovy: Teď se budete divit! A rozběhl se proti zdi, do které udeřil hlavou,“ dodala Kejdová. Muž pak schválně spadl na podlahu a hlavou uhodil do země. Ještě než ho strážníci stačili zpacifikovat, několikrát praštil pěstí do skleněné výplně dveří. „Na rukou muže tak znovu zacvakla pouta a dotyčný byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ řekla Kejdová.

Komický útok

Druhý útok se odehrál v centru Ostravy ve chvíli, kdy hlídka městské policie procházela kolem předzahrádky. Jeden z hostů (24 let) začal strážníkům vulgárně nadávat a urážet je. „Po upozornění, aby se zklidnil, uposlechl a strážníci pokračovali v pochůzce. Po chvíli se však muž z předzahrádky nečekaně rozběhl za nimi a jednoho ze strážníků kopl do zad. Vzápětí se dal na útěk,“ popsala Kejdová komickou situaci, která měla další pokračování. Notně opilý mladík totiž vlivem alkoholu po několika metrech spadl na zem. „To ho již doběhli strážníci a následně předali přivolaným policistům,“ uzavřela Vladimíra Kejdová.

Pivo a plivance

Místem třetí násilnosti byl prostor před vlakovým nádražím v Ostravě-Svinově. Strážníci zde zahlédli muže (61 let), který na lavičce popíjel pivo. Hlídka jej slušně, ale důrazně upozornila na skutečnost, že v Ostravě již více než měsíc platí takzvaná protialkoholová vyhláška, která na určitých místech zakazuje popíjení alkoholu.

V té chvíli začal muž strážníkům nadávat, plival na ně a v jednu chvíli po nich vychrstl pivo z otevřené nedopité lahve. Strážníci jej zpacifikovali a předvedli na Policii České republiky. Čeká jej přestupkové řízení, ve kterém mu hrozí několikatisícová pokuta. Přestupek, kterého se dopustil, bude postoupen k projednání správnímu orgánu.