Muž, jehož jméno nelze vzhledem k okolnostem případu zveřejnit, vystupuje u soudu velmi svérázně. Když incidenty popisoval, používal výrazy jako „působení destrukční síly“ či „kinetická energie“. Připustil, že při útoku tyčí od stolu si jeho manželka zranila ruku, tvrdí ale, že se tak pouze bránil napadení dvěma muži. Ve druhém případě chtěl prý zabránit „neoprávněnému vniknutí“ ženy do obýváku.

Se soudní znalkyní se pustil do dlouhé diskuze, při které detailně demonstroval, jakým způsobem „předmětnou tyč“ držel a jak úder vedl. Zranění, o nich hovoří lékaři a žalobce, tomu podle něj neodpovídají. „Nedokážu to pochopit,“ pravil obžalovaný. Znalkyni položil řadu otázek – ptal i na to, jestli se před prací na posudku dívala na fotografie z policejního spisu. „Paní doktorko, mockrát vám děkuji,“ uvedl na závěr.

Podobně muž zaměstnává všechny svědky, takže jejich výslechy trvají minimálně desítky minut. V úterý navíc jednoho z policistů obvinil z křivého svědectví. Hrozí mu tak další trestní stíhání.

Soudce jednání odročil na 19. června, kdy případ skončí, ale není jasné. „Mandant trvá na tom, aby byla provedena rekonstrukce na místě samém,“ konstatoval obhájce obžalovaného muže. Ten nyní soudu předložil své vlastní fotografie nožů, jimiž ho jeho bývalá partnerka měla napadnout. Muž soudce upozornil, že pro lepší představu o jejich velikosti je na snímcích i krabička od sirek.

Rovněž řekl, že má důkazy o „podvodném jednání“ exmanželky, což prý dokládají ofocené materiály z centrály ČEZ ve Frýdku-Místku. Žena má podle něj jednu vlastnost, kterou je „neúměrná lživost“, navíc má velké problémy s alkoholem. Řekl, že v souvislosti s jedním útokem jí naměřili 2,7 promile. „Podle mě to bylo v daný moment víc,“ dodal muž.

Obžalovaný si stěžuje rovněž na úřady, které podle něj rozhodují nespravedlivě. Státní zástupce, který hovoří o atypickém případu týrání, v úterý poznamenal, že soudce by měl zvážit zkoumání obžalovaného psychiatrem.