Hlavní líčení bylo krátce po svém zahájení odročeno. Soud totiž zatím neobdržel jeden z důkazů, které si právní cestou vyžádal z USA. Tímto případem se krajský soud zabýval již jednou. Na podzim roku 2006 nad všemi aktéry vynesl osvobozující verdikt. Státní zástupce se však odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, který v létě 2007 rozsudek zrušil a nařídil nové projednávání, během kterého je nutné provést podrobnější dokazování. Hlavní líčení může trvat i několik měsíců.

Údajný zločin se týká směnek neexistující americké banky v hodnotě 850 milionů korun. Podle státního zástupce je skupina chtěla udat ve švýcarské pobočce Deutsche Bank. Směnky údajně vytiskli falzifikátoři v bývalé Jugoslávii, kteří je postupně šířili do dalších evropských zemí pod rouškou americké humanitární pomoci pro válkou postižené Černou Horu a Srbsko.

„Je to všechno pouhá bublina, kterou někdo cíleně připravil,“ prohlásil již dříve Kellovský, který od samého začátku tvrdí, že o neplatnosti šeků neměl ani potuchy. V ruce prý držel pouze kopii a z ní se nedalo nic rozpoznat. Také zbývající aktéři svou vinu popřeli. Samotný Kellovský se ke středečnímu hlavnímu líčení nedostavil, přišel pouze jeho právní zástupce.

V případě falešných směnek figuroval také bývalý policista. Ten sice s údajným podvodem neměl nic společného, na své chatě však ukrýval Kellovského, na něhož soud v té době vydal mezinárodní zatykač. Policista byl již za nadržování potrestán ročním podmíněným trestem.