Čtyřiadvacetiletá žena od poloviny září minulého roku až do letošního února nabízela prostřednictvím internetu různé zboží, kterého se však kupující po zaplacení většinou nedočkali. Když už jim vytoužený balíček došel, našli v něm jiné zboží a v menší hodnotě. „Dodání zboží podmiňovala předchozím uhrazením na účet,“ informoval novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Podvodnice využívala především serverů jako mimibazar.cz, mamca.cz, hyperinzerce.cz, bazar.cz či mobility.cz.

Vyšetřovatelé doposud vědí o dvaačtyřiceti podvedených osobách z nejrůznějších koutů země.I když je výtečnice z Novojičínska, poškození jsou především z Čech. „Podvedených osob však může být více. Proto žádáme další možné poškozené, kteří se setkali s podobným případem, aby neprodleně informovali policisty. Občané mohou volat na bezplatnou linku 158 nebo se mohou obrátit přímo na novojičínskou služebnu, na telefonní číslo 974 735 111. Informace k případu mohou podat samozřejmě také na kterékoliv policejní služebně,“ sdělil dále Tomšík.

Podvodnice poslala místo notebooku jen tiskárnu

Žena z Příbora sisvými podvodypřišla na nejméně padesát tři tisíc korun. Peníze si nechala bez ostychu posílat na svůj osobní bankovní účet. V některých případech vystupovala pod smyšleným jménem, tak jako na konci letošního února.

Jeden z mnoha podvodů popsal policejní mluvčí: „Pod jménem Martina Moučková nabízela prostřednictvíminternetu na serveru avizo.cz k prodeji notebook Asus za prodejní cenu šest tisíc dvě stě korun. Uvedené zboží nabízela i přesto, že jej nebyla schopna dodat, a zájemci zaslala na dobírku prostřednictvím České pošty pouze tiskárnu Epson,“ uvedl Zbyněk Tomšík s tím, že poškozenému muži způsobila dotyčná škodu ve výši pět a půl tisíce korun.