Vše začalo počátkem července, když se muž vydal do restaurace v Ostravě-Porubě. Společně s ním tam pobýval také jedenatřicetiletý host, který si k němu přisedl a v nestřeženém okamžiku mu vzal tašku, v níž se nacházely osobní doklady, průkaz k vozidlu, klíče, platební karty a další věci. Stalo se tak ve chvíli, kdy si majitel musel vyřídit důležitý telefonát a kvůli hluku odešel ven. Když se po několika minutách vrátil, byl návštěvník i s taškou pryč.

Okradený muž správně předpokládal, že zloděj bude chtít ukrást i vozidlo. Z dokladů totiž věděl, kde oběť bydlí, a nebyl tak pro něj žádný problém zaparkovaný automobil značky Škoda najít. Nepočítal však s tím, že motorista přejde do protiútoku. Ten nejprve jednoduchým způsobem zařídil, aby se jeho škodovka nedala nastartovat. Poté požádal sousedy, aby se občas podívali, zda si vozidlo někdo podezřelý neprohlíží. Jeho tušení o zlodějském návratu se ukázalo správné.

Zadržený pachatel musel nejprve vystřízlivět na záchytce

Jeden ze sousedů později skutečně zahlédl podezřelého muže, který se snažil nastartovat uvedené auto. Ihned kontaktoval vlastníka a dalšího souseda a společně se jali nepoctivce pronásledovat. Zločinec se dal na zběsilý útěk, během kterého odhazoval nejrůznější doklady a předměty. Uprchnout se mu však nepodařilo. Muži jej zadrželi a předali přivolaným policistům. Ti u něj našli i peněženku okradeného.

„Při orientační dechové zkoušce byla u podezřelého zjištěna hodnota 4,23 promile alkoholu,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že výtečník putoval na záchytku. Po vystřízlivění jej čekalo obvinění z trestných činů neoprávněného držení platební karty a neoprávněného užívání cizí věci. Hrozí mu až dva roky vězení. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.