Důvodem byl velmi špatný zdravotní stav těchto psů. „Byli umístěni v útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, kde o ně bude řádně postaráno. Odebraní psi jsou různých ras – německý ovčák, doga, pitbulteriér, rotvajler, kanadský bílý ovčák a hovaward. Jedná se o štěňata i dospělé psy,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová s tím, že k domu dorazila i státní policie a zástupci vítkovické radnice. Žena v současné době chová dalších osmadvacet psů. Jejich stav si ale odebrání zatím nevyžádal.

Ve čtvrtek ženu navštívili úředníci z Ostravy-Vítkovic, aby jí předali oficiální dokumenty o odebrání zvířat. Přestože byla pravděpodobně doma, nikomu neotevřela. Z bytu byl slyšet pouze hlasitý štěkot psů.

„Je divná. My s ní máme problémy již řadu let,“ uvedl Karel Kožušník, který se svou rodinou obývá část uvedeného domu na ulici V sadě. „Nedá se to vydržet. Zkuste si představit, co udělá osmatřicet psů. Štěkají prakticky po celý den. Je zcela jedno, zda je ráno či půlnoc. Máme desetiměsíční dceru. A když jsme sousedku požádali, aby své psy zklidnila, protože dcerka nemůže spát, nadala nám a poslala nás do pr… Prohlásila, že ji naše dítě vůbec nezajímá,“ prohlásil Kožušník, který na neúnosnou situaci opakovaně upozornil majitele objektu, kterým je společnost RPG, i příslušné instituce.

Rodiče se bojí nechat venku děti

Obrátil se i na vítkovickou radnici a hygienickou stanici. Sepsal také petici, kterou podepsali i obyvatelé dalších domků. Tento týden dostaly věci rychlý spád. „Jsme rádi, že se to trochu hnulo. Stále jí ale zůstalo dost psů. Je to jen částečné řešení, doufáme, že to tím neskončí. Ta žena by se měla léčit, nevím, zda je zcela v pořádku,“ doplnil Kožušník, podle kterého psi neskutečně trpí.„Dělal jsem psovoda, takže této problematice rozumím. Viděl jsem, jak jeden z těch psů nedokázal stát na nohou, jak byl zesláblý. Dává jim málo jídla, mají nedostatečný pohyb,“ uzavřel Kožušník s tím, že sousedka psy chová v bytě a výběh jim umožňuje pouze na malém dvorku.

„Je tu hrozný smrad a nepořádek. Na naší zahradu od ní lezou dokonce potkani. Mám strach nechat venku svou dcerku, obávám se, že by ji potkani mohli napadnout,“ řekl Kožušník.