Podezřelý dívku náhle chytil zezadu za ruku, strhl na zem a táhl asi pět metrů po trávníku do blízkého křoví mezi domy.

„Dívka se bránila, volala o pomoc. Následně ji měl pachatel nejméně dvakrát udeřit pěstí do obličeje, silně škrtit, přetáhnout svetr přes hlavu a takto jí fixovat ruce. Opakovaně jí přitom vyhrožovat zabitím, pokud nepřestane křičet,“ popsala průběh zločinu mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Zvrhlík poté z dívky strhl oblečení a znásilnil ji.

V dalším běsnění mu zabránili dva muži, kteří uslyšeli její zoufalý křik. Okamžitě přiběhli na místo. Pachateli obnaženému od pasu dolů se mezitím podařilo utéct. Nechal však po sobě důležitou stopu – kalhoty s občanským průkazem.

Násilník: Musel jsem to udělat

„Svědci uviděli plačící, třesoucí se nahou dívku, pravděpodobně v šoku. Okamžitě jí pomohli, snažili se ji uklidnit a nalézt šaty, aby se mohla obléci. Oběť se po děsivém zážitku nacházela v takovém psychickém stavu, že nebyla schopna uvést jakékoliv souvislé informace. Musela být převezena k ošetření do nemocnice,“ uvedla Holčáková.

Přivolaní policisté a psovod se psem začali ihned prohledávat okolí, vydali se také k domu, kde zvrhlík bydlel. Zadržet se jej podařilo přibližně po čtyřech hodinách. Muž si během útěku obstaral náhradní oblečení, které našel u odpadkového kontejneru.

Zvrhlík se k činu přiznal. Šokovaným policistům řekl, že to prostě musel udělat. „Jediným utkvělým cílem podezřelého mělo být sexuální uspokojení, bez ohledu na zranění či následný stav oběti,“ uvedla Holčáková s tím, že muž si schválně vybral mladou a drobnou dívku. „Vyhlédl si oběť, u níž předpokládal, že bude snadnou kořistí a neubrání se,“ dodala Holčáková.

Muž byl v podmínce za jiné násilí

Dívka při brutálním útoku utrpěla zranění v obličeji i na dalších částech těla. Doba léčení není dosud stanovena.

Muž si již vyslechl obvinění z trestného činu znásilnění. Ve vězení by mohl strávit až deset let. Policie prostřednictvím státního zástupce podala soudu návrh na uvalení vazby. „Návrh státního zástupce soud neakceptoval, trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě,“ řekla Holčáková.

Při vyšetřování se ukázalo, že muž se znásilnění dopustil ve zkušební lhůtě, která se týkala jiného násilného činu. I tehdy svou oběť bil pěstmi do obličeje a kopal ji. Soud jej za to uznal vinným z ublížení na zdraví a uložil mu podmíněný trest.