Podle obžaloby napadl obžalovaný svou oběť vystřelovacím nožem. Celkem jím bezdomovci ze Slovenska zasadil jednadvacet ran. Napadený muž útok nepřežil, nůž zasáhl srdce, tlusté střevo i další životně důležité orgány. „K činu se přiznávám, kdybych to mohl vrátit, tak to udělám. Vím, že za to ponesu následky,“ uvedl v počátku hlavního líčení Tvrdý. Svou oběť si podle obžaloby vybral proto, že ji viděl vyhrát na automatech větší obnos peněz. To Tvrdý v úvodní části pondělního výslechu odmítl.

„Po odchodu z restaurace jsem chtěl jít přespat domů k rodičům, byl ale zamčený vchod, a tak jsem odjel tramvají. Když jsem vystoupil, na druhé straně cesty jsem uviděl muže. Přišel jsem k němu a řekl jsem mu, ať mi dá peníze. On to odmítl a začali jsme do sebe žduchat. Rozčílil jsem se a vytáhl nůž, na nic dalšího si už nepamatuji. Vzpamatoval jsem se až za chvíli,“ řekl před soudem obžalovaný.

Po otázkách předsedy senátu Tvrdý ale připustil, že muže, na kterého zaútočil, viděl osudný večer v restauraci Bohemia. „Oba jsme hráli na automatech. Jeden čas jsem viděl, že měl nahráno kolem sedmi tisíc korun,“ řekl mimo jiné obžalovaný.

Po svém činu bezdomovce prohledal, vzal mu asi tři stovky a bankovní kartu. Neznal ale její PIN, proto ji později vyhodil do kanálu. Pokud Tvrdého soud uzná vinným, hrozí mu dvanáct až patnáct let vězení, případně výjimečný trest.