K činu došlo dne třetího července letošního roku před půl desátou večer v Ostravě-Porubě na Opavské ulici. Pachatel bodl nezjištěným předmětem 54letého muže z Ostravy do hrudníku. „K fyzickému útoku došlo po předchozí slovní rozepři. Pachatel způsobil poškozenému silně krvácející zranění, muž byl hospitalizován v nemocnici,“ popsala případ ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

V průběhu prověřování případu policisté zjistili, že možným motivem útoku je msta za svědectví. „Poškozený byl už v roce 2007 pobodán svým 48letým známým. Ten byl za uvedený skutek odsouzen. Není proto vyloučeno, že pětadvacetiletý nevlastní syn odsouzeného se poškozenému pomstil bodnutím do oblasti hrudníku.

„Pachatel z místa činu utekl. V průběhu následujících dnů ostravští kriminalisté pátrali po pětadvacetiletém muži, zjišťovali informace v okolí jeho rodiny, v místě bývalého zaměstnání, ve vytipovaných restauračních zařízeních i místech, kde by se mohl zdržovat. Při prověřování byly zjištěny také další informace, potvrzující původní verzi takzvané krevní msty. Poté, co mohl, vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu, podat vysvětlení také zraněný muž, byl možný motiv útoku potvrzen,“ doplnila Holčáková.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pětadvacetiletém Davidu Petruškovi, který bydlí na Kosmické ulici v Ostravy-Porubě. „Muž je asi 170 až 180 centimetrů vysoký, má oválný obličej, hnědé oči a vyholené vlasy. Je pravděpodobné, že se podezřelý muž se ukrývá. Žádáme občany, aby jakékoliv informace o Davidu Petruškovi sdělili na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně,“ dodala ostravská policejní mluvčí.

Policejní komisař už v případu zahájil úkony trestního řízení pro ublížení na zdraví a výtržnictví. Pachateli trestného činu hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.