Zloděj, který se zaměřoval na stejný druh nápojového automatu na kávu, se pátého srpna opakovaně vrátil na místo, kde už jednou byl. Zhruba hodinu po půlnoci použil k otevření automatu dřevěnou desku. Ukrást peníze z automatu však už nestihl. „Podezřelého totiž v chodbě domu uzamkl dvaadvacetiletý svědek a přivolal policisty. Zamčený muž měl následně dokonce uschovat použitou desku za nápojový automat. Pozornosti policistů však tato stopa neunikla a při detailním ohledání místa činu byla zajištěna,“ popsala okolnosti případu ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Podle ní je muž podezřelý i z dalších poškození nápojových automatů. Posledního července pozdě večer nezjištěným předmětem poškodil nápojový automat, umístěný v jednom z domů v Moravské Ostravě. Měl přitom rozlomit visací zámek a vytrhnout petlici, poškodil další zámek i ovládací panel přístroje. Způsobil tak škodu, která byla předběžně stanovena na třicet tisíc korun. Do třetice je muž podezřelý z toho, že už koncem letošního dubna společně s dvaatřicetiletým spolupachatelem rozbili výlohu prodejny v Trojanovicích a odcizili osmnáct kartonů cigaret různých značek. Krádeží měli způsobit škodu za devět tisíc korun a na 2,7 tisíce korun byla vyčíslena škoda, kterou způsobili rozbitím výlohy.

Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě. Viníkovi hrozí až dvouleté vězení. Policejní komisař zahájil stíhání pro trestné činy krádež a poškozování cizí věci. „Muž už byl v minulosti odsouzen pro majetkovou trestnou činnost Okresními soudy ve Frýdku-Místku i Ostravě. Dalším rozsudkem okresního soudu Ostrava byl muž rovněž odsouzen pro loupeže,“ upřesnila ostravská policejní mluvčí.