K přepadení obsluhy čerpací stanice Kristian na Hlučínské ulici došlo 5. srpna kolem 18. hodiny. Brutálním způsobem tam napadeni majitelé a zároveň obsluha tohoto čerpadla – manželský pár. Muž (1965) se nachází ve vážném zdravotním stavu v nemocnici s těžkým poraněním hlavy, žena (1966) vyvázla naštěstí bez závažnějších zranění.

„Policie během vyšetřování zjistila, že dva neznámí pachatelé po útoku od uvedené benzínové pumpy odešli směrem k hlavní silnici, přičemž v této době se zde otáčeli řidiči dvou osobních vozidel, kteří sem zřejmě jeli natankovat benzín. Vzhledem k závažnosti tohoto činu žádá policie tyto řidiče, ale i další občany, kteří si v uvedenou dobu všimli dvou mužů ve věku kolem 25 let, pohybujících se v blízkosti místa činu, aby se přihlásili telefonicky na bezplatnou linku 158, případně přímo vyšetřovateli Služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství Ostrava – tel. 974 721 453, kde je telefon se záznamníkem,“ uvedl krajský policejní mluvčí Stanislav Sobol.

Policie současně žádá občany, kteří se ve středu mezi 17. a 19. hodinou pohybovali na cyklistické trase mezi obcemi Kozmice (od fotbalového hřiště) a Závada (kolem rybníka), aby se rovněž přihlásili na policii, protože jejich, byť i negativní svědectví, může pomoci ve vyšetřování.

„Je v nejvyšším veřejném zájmu, aby pachatelé tohoto závažného násilného trestného činu byli policií dopadeni a nedošlo tak k dalším podobným útokům na život a zdraví občanů,“ dodal k žádosti o spolupráci mluvčí Sobol.

"Třiačtyřicetiletý muž byl v době zásahu našich posádek při vědomí a se záchranáři komunikoval. Utrpěl poranění hlavy a zasahující lékař vyslovil podezření na poranění mozku. Pacientovi byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté jej záchranná služba transportovala na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě. Zranění muže se bohužel při dalších vyšetřeních ve zdravotnickém zařízení ukázala jako vážná. Ještě ve středu, po dvacáté hodině, proto pro pacienta přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, který jej přepravil na specializované pracoviště Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Žena ve věku dvaačtyřiceti let utrpěla poranění obličejové části hlavy a oka, byla však při vědomí a v kontaktu se záchranáři. S lehkým až středně těžkým zraněním ji posádka transportovala na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.