Policisté akci ale využili také k pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách. Proto byli nasazeni i služební psi. Při zátahu byl v akci i takzvaný Schengenbus, vozidlo vybavené speciální technikou pro vyhodnocování dokladů. „To policisté nasadili v blízkosti bývalého hraničního přechodu v Chotěbuzi a na dálnici R/35, nedaleko Kocourkovce,“ upřesnila Daniela Vlčková z Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ostrava.

Při zátahu policisté zkontrolovali celkem 858 osob, z toho dvaaosmdesát cizinců ze zemí mimo Evropskou unii, a více než čtyři stovky vozidel. Porušení zákona o pobytu cizinců zjistili policisté v osmi případech, za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 3,1 tisíce korun. Policisté také zjistili dvě desítky přestupků, kterých se dopustili šoféři na silnicích. Za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 10,2 tisíce korun.

„Jednou z kontrolovaných osob byla i dvaadvacetiletá žena, která jevila známky, že je pod vlivem drog. Toto podezření se policistům po provedené zkoušce slin potvrdilo. Služební pes, který je speciálně vycvičen na vyhledávání drog, pak ve voze našel balíčky se zbytky bílého prášku a tabletami. Přivolaný technik orientační zkouškou potvrdil, že se jedná o psychotropní látky,“ uvedla dále Vlčková. Řidičku policisté převezli k lékařskému vyšetření, jejím případem se budou dále zabývat.

(luk, lap)