Neznámý lupič v pondělí odpoledne přepadl pobočku pošty na ulici Jugoslávské v Ostravě-Zábřehu. Pachatel s krabicí v ruce přistoupil k přepážce a pokladní předal lístek s požadavkem na vydání peněz. Zároveň zdůraznil, že pokud nestane peníze, nechá přímo na poště explodovat trhavinu, kterou má v krabici. Ta na první pohled skutečně budila dojem nálože. Žena za přepážkou předala násilníkovi blíže neurčenou hotovost, s níž utekl. Údajná bomba zůstala na poště. Na místo dorazili přivolaní policisté, kteří okolí neprodyšně uzavřeli. V pohotovosti byli také hasiči a záchranáři. Později přijeli i specialisté – pyrotechnici z olomouckého týmu Morava, kteří si podezřelý předmět převzali. Záhy se ukázalo, že jde o atrapu.

„Po pachateli intenzivně pátráme, řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že případ je kvalifikován jako trestný čin loupeže, za který lze uložit až desetileté vězení.

Podle svědků jde o štíhlého muže ve věku přibližně třicet let. Na hlavě měl kšiltovku a na očích brýle. Je přibližně sto osmdesát centimetrů vysoký. Není vyloučeno, že jde o stejného zločince, který minulé pondělí v městské části Ostravy-Jih přepadl jinou poštovní pobočku. Také tehdy pokladní předložil kus papíru, na kterém bylo napsáno: Toto je přepadení, vydejte mi hotovost! Žena se však nezalekla a odpověděla, že mu žádné peníze nedá. Lupič nakonec odešel s nepořízenou. Policisté byli na místě do pěti minut, pachateli se však podařilo zmizet.

Vzhledem ke stejnému způsobu loupeže i podobnému popisu pachatele policisté prověřují možnost, že oba zločiny spolu souvisejí. „Je to jedna z verzí,“ potvrdila Holčáková.

Přečtěte si také:

Kolik peněz lupiči z pumpy vzali policisté zatím nevědí

Lupiči zmlátili majitele benzinky, policie hledá svědky

Když se napil alkoholu, dostal chuť také znásilňovat