Stíhací jízda skončila havárií, při které motorista vjel do výkopu. Podařilo se mu však z auta vyběhnout a zmizet ve tmě. Ke zranění nedošlo.

Drama začalo v Ostravě-Vítkovicích, kde si hlídka všimla podezřelého vozu. Řidič při spatření uniforem šlápl na plynový pedál a snažil se ujet. Ulicemi se řítil více než stokilometrovou rychlostí. Na policisty, kteří jej několikrát předjeli, bezohledně najížděl. Po chvilkovém kličkování po městské části Ostrava-Vítkovice se vydal směrem do centru Ostravy. Zde se do stíhací jízdy zapojily další policejní vozy. Na Cihelní ulici mu jeden z nich zatarasil cestu. Motorista však dokázal projet po chodníku. Vzápětí zamířil na Fifejdy. „Pokračoval v rychlé, agresivní a nebezpečné jízdě,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že motorista jel i v protisměru.

Na Hornopolní ulici policisté použili dva varovné výstřely, po kterých následovala střelba na pneumatiky. „Stalo se tak v neobydlené části, aby nedošlo ke zranění osob,” doplnila Holčáková.

Honička vyvrcholila na Nákladní ulici, kde pirát nezvládl řízení, prorazil oplocení staveniště a sjel do výkopu. Po havárii se dal okamžitě na útěk a zmizel ve křoví. Policisté prohledali okolí, do pátrání nasadili i služebního psa, po motoristovi se ale slehla zem. Vše nasvědčuje tomu, že vyvázl bez zranění. „Nenašli jsme žádné krevní stopy, nedošlo ani k průstřelu vozidla. Vzhledem k těmto skutečnostem i rychlému úprku muže je velmi pravděpodobné, že nebyl zraněn,“ doplnila Holčáková.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že auto patří čtyřiašedesáti­letému muži z Hlučína. Vozidlo mu někdo ukradl v noci na úterý. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin neoprávněné užívání cizí věci. Pachateli hrozí až dva roky vězení.