Okresní soud sice v květnu jeho stíhaní podmíněně zastavil, žalobce ale uspěl se stížností ke krajskému soudu, který usnesení zrušil a nařídil druhé kolo hlavního líčení. Opakovaný proces skončil rozhodnutím, že muž spáchal trestný čin držení dětské pornografie, soudce však od jeho potrestání upustil. Odsouzený muž, u něhož odborníci zjistili sexuální deviaci, nicméně musí absolvovat psychiatrické a sexuologické léčení v ambulantní formě. Rozsudek je pravomocný.

Muž z obce u Třince se přiznal k tomu, že stahoval soubory z internetu od prosince 2007 do loňského listopadu. Podle žalobce se jednalo o desítky snímků „sexuálních praktik či pozic“ dívek, kterým prokazatelně nebylo patnáct let. Soubory muž stahoval do svého notebooku i na takzvanou „flešku“, snímky rovněž ukládal na své údajně zaheslované internetové stránce. U soudu vyvázl bez trestu i proto, že fotografie dále nešířil ani nikomu nenabízel.

Vše prasklo při kontrole uživatelských kont, která byla zaměřena na snímky nahých žen. Odborníci si uložili veškeré údaje o přístupech na závadnou stránku, čímž v podstatě identifikovali pachatele, a kontaktovali policii. „Je nepochybné, že je to slušný člověk s dobrou pracovní morálkou. Nezpůsobil žádné závažné následky, fotografie nešířil, nenabízel,“ poznamenal obhájce obžalovaného.