Skupinka čtyř mladíků s vyholenými hlavami si v tramvaji na lince číslo 3 vyhlédla sedmnáctiletého chlapce, jenž se s kamarády vracel z hokejového utkání mezi Vítkovicemi a Brnem. K šílenství je zřejmě přiváděl dres modré barvy s bílými nápisy a jménem vítkovického hokejového brankáře Štěpánka, který měl přehozený přes rameno. Násilníci počkali na chvíli, až se mladík rozloučil s přáteli, a poté se jen v doprovodu šestnáctileté přítelkyně vydal domů po ulici Dr. Martínka v Ostravě-Hrabůvce. Po chvíli zjistil, že je někdo sleduje. Na parkovišti před domem číslo 18 je pronásledovatelé dostihli.

„Neznámý pachatel znenadání zaútočil na sedmnáctiletého mladíka. Udeřil jej zezadu do hlavy a současně s vulgární nadávkou ,Baník, p…, naval dres´, vyžadoval vydání dresu,“ popsala situaci mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Mladík se však agresorovi postavil na odpor. Následovalo přetahování o dres, během kterého násilník svou oběť několikrát udeřil do ruky a obličeje. Nakonec jí dres vytrhl a následován svými třemi kumpány utekl. Napadený fanoušek musel vyhledat lékařské ošetření. Škoda činí tisíc korun.

Policie případ začala vyšetřovat jako trestný čin loupeže. Pachateli, který se zmocnil dresu, hrozí až desetileté vězení. „Jde o mladíka ve věku šestnáct až sedmnáct let, 170 až 175 centimetrů vysokého. Měl oholené vlasy a silný ostravský přízvuk. Oblečen byl do šedé či hnědé mikiny s kapucí a modrých riflí,“ řekla Holčáková. Také zbylí tři mladíci mohli mít mezi šestnácti a sedmnácti roky. „Byli štíhlých postav s oholenými vlasy. Jeden z nich měl na sobě šedou mikinu s bílým nápisem EVERLAST situovaným na hrudi,“ doplnila Holčáková s tím, aby lidé, kteří by k tomuto případu mohli uvést jakékoliv informace, volali na bezplatnou linku 158.