Rozhodl o tom Nejvyšší soud v Brně, který v minulých dnech odmítl jeho dovolání vůči dřívějším rozsudkům Krajského soudu v Ostravě a odvolacího Vrchního soudu v Olomouci. Ty Zotykovi vyměřily výjimečný dvacetiletý trest. Deníku to sdělil mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig s tím, že stranám by rozhodnutí mělo být doručeno v nejbližší době.

Zotyka byl uznán vinným z toho, že v červnu ubil kladivem erosenku, kterou si v rámci eskortní služby objednal k sobě domů. Zotyka si takto počínal poměrně často. Využíval dobu, kdy manželka, která o jeho aktivitách neměla ani potuchy, byla v práci.

S erosenkou, která za ním přijela, si užil orální i klasický sex. Na závěr ji údajně požádal o anální styk. Když odmítla, vrhl se na ni. Kladivem ji nejméně šestkrát udeřil do hlavy. Tělo zabalil do pytle a odnesl do sklepa. Po třech dnech mrtvolu naložil do vypůjčeného vozidla a pohodil u lesíka poblíž Horní Suché.

Policie začala po erosence pátrat poté, co ji o pomoc požádala její matka. Kriminalisté se dostali až k muži, který ji osudného dne přivezl svým autem k domu zákazníka – Zotyky, na kterého se poté soustředila pozornost ochránců zákona. K jeho odhalení výraznou měrou pomohly kamery v domě. Na nich je vidět Zotyka, jak si dívku odvádí k sobě domů, ven ale prostitutka nevyšla. Na pozdějších záběrech je Zotyka vynášející pytel, jenž tvarem i velikostí odpovídal lidskému tělu.

Zotyka si počínal zcela chladnokrevně, navíc se dokonale ovládal. Nikdo na něm celou dobu nic nepoznal. Dokonce nedlouho poté, co zabil erosenku, poslal své ženě pracující na směny láskyplnou SMS.

Zotyka před soudem odmítl, že by ženu ubil kladivem. Přiznal pouze jeden úder pěstí, po kterém prý upadla na roh vany.