Čerpadlářka se jej však nezalekla a spustila alarm. Vyděšený Mencner v panice utekl, aniž by cokoli vzal. Žena za pultem prokázala velký kus odvahy, utrpěla však posttraumatickou stresovou poruchu, což znalci ohodnotili jako těžkou újmu na zdraví. Mencnerovi hrozí pět až dvanáct let vězení.

„Lituji toho, co se stalo,“ prohlásil před soudem Mencner, který si v současné době odpykává čtyřletý trest za přepadení pošty na Frýdecko-Místecku.

„Nechtěl jsem té paní nijak ublížit,“ prohlásil při jednom ze svých dřívějších výslechů. Podle svých slov loupil kvůli finančním problémům. „Potřeboval jsem vrátit půjčku své babičce,“ argumentoval.

Na čerpací stanici vstoupil v odpoledních hodinách. „Zpoza opasku jsem vytáhl plynovou pistoli. Nebyla nabitá, nechtěl jsem totiž nikomu nic udělat,“ řekl Mencner, který na ženu zakřičel: „Naval prachy!“.

Počítal s tím, že mu pokladní bez problémů vydá tržbu. Velmi se však mýlil. Obsluha zmáčkla tlačítko alarmu a schovala se pod prodejní pult. „Raději jsem utekl,“ vzpomínal Mencner, který se později sám přihlásil policii.

Spolu s ním stanul před soudem i jeho kamarád Radek Jurica (22 let) z Havířovska, který si nyní také odpykává trest za přepadení pošty na Frýdecko-Místecku. Obžaloba tvrdí, že se na benzinové loupeži domluvili. Jurica přivezl Mencnera svým autem do Petřvaldu a poté jej dopravil zpět. Jurica ale odmítl, že by se na zločinu jakýmkoliv způsobem podílel. „To, co tvrdí obžaloba, není pravda. Já jsem nic nespáchal,“ prohlásil Jurica. Mencner ho údajně požádal pouze o odvoz do Petřvaldu. „Slíbil mi za to odměnu tisíc korun,“ vypověděl Jurica. V Petřvaldě mu Mencner řekl, kde má zastavit. „Řekl mi, že si odběhne pro peníze a za chvíli se vrátí,“ uvedl Jurica. Po návratu mu Mencner sdělil, že to nevyšlo a žádné peníze mu nemůže dát.

Tuto verzi potvrdil i Mencner. „Radek neměl vůbec tušení, že se chystám na tu loupež v Petřvaldu,“ prohlásil Mencner.

Hlavní líčení bylo odročeno na konec září. Soud hodlá ještě vyslechnout znalce, který se musí vyjádřit ke zdravotnímu stavu čerpadlářky. Pokud potvrdí, že prožité trauma mělo za následek těžké zranění, hrozí obžalovaných pět až dvanáct let vězení. V případě lehké újmy by to bylo „jen“ dva až deset let žaláře.