V nočních hodinách vzal návštěvník blíže nespecifikovaný předmět, kterým nájemníka bytu udeřil do hlavy. Muž na následky zranění na místě zemřel. Násilník si z bytu odnesl různé věci nepříliš velké hodnoty. Část z nich u něj policie později zajistila v rámci domovní prohlídky. V noci napátek si mladík vyslechl obvinění z trestného činu vraždy. Hrozí mu dvanáct až patnáct let, případně i doživotí.

Mrtvého muže našel minulou sobotu jeho otec. Syn se mu totiž několik dní neozýval, proto chtěl vědět, zda je s ním všechno v pořádku. Po příchodu do jeho bytu jej nalezl v tratolišti krve. Jeden ze sousedů poté přivolal policii. „Nejobjemnější část práce odvedli s precizností jim vlastní ostravští policisté, kteří se specializují na vyšetřování násilných trestných činů,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská s tím, že kriminalisté mimo jiné mapovali okruh lidí, s nimiž se dotyčný znal.

„Vzhledem k tomu, že se stýkal s velkým množstvím osob, byli policisté na nohou v podstatě ve dne v noci,“ dodala Štětínská. Tušení, že by mezi nimi mohli najít i vraha, se ukázalo jako správné. Ochránci zákona od minulé soboty vyslechli desítky lidí. Získali důležité informace, které je nakonec přivedly až k dvacetiletému mladíkovi, který oběť znal. „Policisté na případu i nadále pracují,“ řekla Štětínská. Bude podán návrh na uvalení vazby.

Původní článek ČTĚTE ZDE!

Zatímco ostravský vrah byl dopaden, jiný násilník, mající na svědomí lidský život, je stále na svobodě. Jde o pachatele, který v pátek 25. září zabil v Českém Těšíně sedmadvacetiletou ženu. Ta byla nalezena ubodaná ve svém bytě poblíž Městské knihovny v Českém Těšíně. Ženu svědci naposledy viděli v dopoledních hodinách před svým bydlištěm.

Vše o případu z Českého Těšína ČTĚTE ZDE!