„Monitorujeme jak železniční, tak silniční dopravu. Do současné doby jsme zaznamenali přesun zhruba 200 polských fanoušků, kteří se přepravovali automobily, autobusy a vlakem. Ve vlaku R 200 Silesia, který vyjížděl z Varšavy, bylo zhruba padesát polských příznivců. Jeden z nich byl na hranicích zadržen jako nežádoucí osoba. Přesun fanoušků zatím ale probíhá klidně a policie pouze monitoruje situaci. Zatím nebyla nucena nijak zasahovat,“ uvedl Miroslav Pech ze severomoravské policie.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Podle něj policisté nezjistili, že by tímto vlakem cestovali fanoušci českých fotbalistů. „Vlak Silesia odjel ráno ve dvě hodiny a sedm minut z Bohumína a zhruba kolem půl páté ráno opustil území našeho kraje,“ doplnil Pech.

Podle něj v souvislosti s přesunem fotbalových příznivců severomoravští policisté sledují i nadále pohyb fanoušků na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje tak, aby v co největší míře zabránili jejich střetům a případným výtržnostem.

„Ve vlacích fanoušky doprovázejí policisté z oddělení železniční policie a doprovodů vlaků, kteří dohlížejí na dodržování veřejného pořádku mimo jiné i v prostorách železničních stanic,“ dodal Pech.