Vyhrožoval, že pokud jeho příkazy nesplní, ublíží nejen jí, ale také všem návštěvníkům, které si vzal jako rukojmí. Žena mu nakonec dala hotovost ve výši několika tisíc korun. Hosty poté přiměl, aby mu odevzdali své mobilní telefony a peněženky.

Jak uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková, násilníka nakonec zneškodnili samotní hosté. Útočník udělal osudovou chybu. Poté, co vtrhl do zábavního podniku a všechny přinutil ulehnout na zem, důkladně nezkontroloval toalety. A právě na ně krátce před jeho příchodem odešel jeden z návštěvníků. Když dotyčný zjistil, co se v lokále děje, ihned svým telefonem zavolal policii. Vzápětí se rozhodl, že vetřelce sám zpacifikuje. To se mu ale málem stalo osudným.

Muž chtěl loupeží řešit dluhy


Muž po návratu do herny zamířil přímo k pachateli. Ten mu řekl, aby si okamžitě lehl k ostatním. To však muž odmítl a zbývající hosty vyzval ke zneškodnění vetřelce. Agresor jej poté udeřil pistolí do obličeje a vzápětí na něj vystřelil. Naštěstí se ukázalo, že šlo pouze o plynovou pistoli. I ta však za určitých situací dokáže i zabít. V tomto případě se vše obešlo bez zranění. Následovala potyčka, během které se podařilo lupiče zpacifikovat.

Po chvíli na místo dorazili přivolaní policisté, kteří si pachatele převzali. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. Muž při výslechu uvedl, že ho ke zločinu dohnala tíživá finanční situace a dluhy.

Jak v této situace uvedla mluvčí ostravské policie, přestože se odvážnému návštěvníkovi podařilo pachatele zneškodnit, tento postup byl velmi riskantní. „Nevěděl, proti jaké zbrani jde. Nemohl tušit, že je plynová. Pokud by byla skutečná, mohlo vše skončit tragicky,“ řekla Holčáková s tím, že v takovýchto případech je nejlepším řešením zavolat policii a počkat na její příjezd.

O dřívějších loupežích v Ostravě ČTĚTE ZDE!