Muž namaloval oranžovou barvou na boční stěnu domu na Hasičské ulici v Ostravě-Hrabůvce písmena „CMS“ o rozměrech 4,2 krát 1,1 metru.„Byl přitom přistižen osmnáctiletým nájemníkem domu. Ten pachatele okřikl. Obviněný nájemníkovi domu poté začal nejen sprostě nadávat, ale dokonce jej fyzicky napadl. Nejdříve jej udeřil klíči, poté poškozeného chytil za tričko pod krkem a začal se s ním přetahovat. Opakovaně jej také udeřil pěstí do levého spánku. Nájemníkovi se podařilo utéct do chodby domu a tělem zablokoval dveře,“ popsal podrobnosti případu Petr Svoboda z Policie ČR v Ostravě.

Pachatel poté prokopl dřevěnou výplň dveří a rukou rozbil výplň skleněnou, vnikl do domu a znovu poškozeného začal bít pěstmi do hlavy. Když na chodbu vyšla rodina napadeného, pachatel z místa utekl. „Jeho běsnění však nebyl konec. Po půl hodině se k domu vrátil a opět začal sprostě nadávat. Obviněný později křikl na jednoho ze svých kamarádů, kteří stáli opodál, ať mu podá nůž, že všechny přítomné podřeže. Poté se vysvlékl do naha, začal ukazovat své přirození a zadek a nakonec se za stálého vykřikování nadávek vymočil. Přivolaná policejní hlídka jej nakonec zadržela,“ dodal Svoboda.

Pachatel je obviněn z trestných činů poškozování cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví, hrozí mu až dva roky vězení. Napadený osmnáctiletý mladík musel vyhledat lékařské ošetření, škoda, kterou pachatel způsobil, byla vyčíslena na 2,8 tisíce korun.