V uplynulých dvou měsících zaznamenali policisté, že žadatelé o azyl v Polsku stále více využívají naše území k přejezdu do dalších zemí Evropy. Cizinecká policie proto připravila další společnou kontrolní akci, zaměřenou na zjišťování nelegálního vstupu a pobytu cizinců na území České republiky.

„Policisté kontrolovali osádky automobilů, autobusů a mikrobusů na vytipovaných stanovištích. Razie se zúčastnilo celkem66 policistů, kteří zkontrolovali 1490 osobních automobilů, 271 mikrobusů,11 autobusů a 3300osob. Z toho bylo 323 cizinců z třetích zemí. Porušení zákona o pobytu cizinců policisté zjistili ve třech případech. Za přestupky na silnicích policisté uložili22 blokových pokut v celkové hodnotě 12 600 korun,“ upřesnila Daniela Vlčková z Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ostrava.

V průběhu trvání akce policisté vypátrali také dvě celostátně hledané osoby. Jednoho občana ČR zatkli policisté na základě předchozího souhlasu se zadržením, který pro podezření ze spáchání trestného činu zpronevěry vydalo Okresní státní zastupitelství Přerov. Dalšího muže v pátrání, šestatřicetiletého cizince, policisté propustili, když na základě požadavku vyšetřovatele zjistili místo jeho současného pobytu.