Na výtečníky upozornili svědci, kteří zatelefonovali na tísňovou linku městské policie. „Hlídka, která ihned vyrazila na místo, zjistila, že jedno ze zaparkovaných vozidel má poškozenou palivovou nádrž a z ní vytéká benzin do nádoby přistavené pod autem,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Strážníci si vzápětí všimli dvou postav sedících v nedalekém autě. Uvnitř našli mladíky ve věku osmnáct a pětadvacet let. „Ve vozidle byl silně cítit benzin a na zadním sedadle ležel prázdný kanystr. Pro podezření z trestného činu strážníci podezřelé muže zadrželi a předali přivolaným policistům,“ dodala Zychová.

Muž měl zabavený řidičák


V noci na úterý strážníci narazili i na podnapilého řidiče, který málem naboural do jejich služebního automobilu. Stalo se tak na ulici Muglinovské v Ostravě-Přívoze. „Při vjezdu do křižovatky si najel takovým způsobem, že se téměř střetl s vozem městské policie projíždějícím v protisměru. Také jeho další jízda byla velmi nejistá,“ popsala situaci Zychová.

Strážníci hazardéra zastavili a vyzvali k předložení dokladů. Ukázalo se, že třiatřicetiletý muž řidičák nemá, jelikož mu byl kvůli dřívějším prohřeškům odebrán. Při dechové zkoušce navíc vyšlo najevo, že má přes půl promile alkoholu. Muže si převzala hlídka státní policie. Hrozí mu obvinění z trestného činu a několikaměsíční pobyt za mřížemi.