Rozsudek vynesl odvolací senát Krajského soudu v Ostravě, který tak potvrdil dřívější verdikt ostravského okresního soudu. Pavlicová byla uznána vinnou z útoku na veřejného činitele, výtržnictví a hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení. Pavlicová se pátečního jednání osobně neúčastnila. Soudu pouze písemně sdělila, že vše je vykonstruované a lživé.

Pavlicová se do problémů dostala v červnu 2006. V doprovodu svého kolegy se rychlíkem vracela z pražského jednání Strany zelených. Ve vlaku měla hned několik konfliktů s průvodčími. Vše vyvrcholilo v Ostravě-Svinově. Oba totiž měli jízdenku pouze do této stanice, chtěli však cestovat až hlavní nádraží v Ostravě-Přívoze.

Rozsudek je pravomocný


Průvodčí je vyzvala, aby vystoupili, nebo doplatili příplatek, který u rychlíkového spoje činil šedesát korun. To ale Pavlicová odmítla. Údajně se chovala arogantně a velmi neurvale. V Ostravě-Přívoze již na peronu čekala hlídka, kterou přivolal výpravčí ze Svinova. Podle svědků zde Pavlicová jednoho z policistů, který ji požádal o předložení dokladů, udeřila do tváře. Na průvodčí – Romku – začala řvát: „Ty černá č…, co žaluješ, ty černá k…, ty černá s…!“

Nepublikovatelnými výrazy počastovala i policisty, kterým vyhrožovala, že je zničí. Agresivně se chovala i na služebně. Policistkám, které u ní chtěly provést osobní prohlídku, sprostě nadávala a jednu z nich lehce zranila na ruce. Když se ochránkyně zákona chtěly podívat do její kabelky, hystericky na ně začala křičet, aby „svými špinavými prackami nesahaly na věci v kabelce, na které si v životě nevydělají.“ Podle policistů se za dva dny přišla omluvit. Zároveň požádala, zda by se vše nedalo vyřešit pouze v rámci přestupkového řízení.

Pavlicová ale popřela, že by se komukoliv omluvila. Odmítla také, že by policisty napadla. Podle ní jde o komplot. Její obhájce při závěrečné řeči zdůraznil, že jeho klientka si při nastoupení do vlaku vzala jeden či dva prášky léku Hypnogenu. I kvůli tomu mohla po probuzení v kupé reagovat nepřiměřeně. Obhájce navíc zdůraznil, že celý incident, který vznikl kvůli nedoplacení jízdného, byl naprosto zbytečný a nestal by se, pokud by vlaková četa a také policisté postupovali profesionálně. „Ta pravda je někde uprostřed,“ uzavřel obhájce. Rozsudek je pravomocný a není proti němu odvolání.